Grupa IV – Słoneczka


„Słoneczka” – to grupa 4-latków, która liczy 25 dzieci. Razem jesteśmy drugi rok. Nasze panie nauczycielki Andżelika i Marta opiekują się nami, uczą nas ciekawych rzeczy i oczywiście bawią się z nami, pomaga nam również pani Oliwia. Pani Grażynka dba o to, żeby w naszej sali było czysto, a talerze z posiłkami poustawiane równiutko na stole.

Na pewno wszyscy wiedzą, że słoneczko zawsze jest ciepłe, uśmiechnięte i ciekawe świata. My również robimy wszystko, by w naszej sali była zawsze miła atmosfera, by dzieci zawsze były radosne i uśmiechnięte, a to pozwala nam na wspólną zabawę, dzięki której poznajemy otaczający nas świat.

W ciągu dnia w naszej grupie dużo się dzieje. Codziennie panie prowadzą ciekawe zajęcia, które są dla nas zawsze wielką niespodzianką. Podczas tych zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa i myślenie, kształtowanie pojęć matematycznych, poznawanie przyrody, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, umuzykalnienie oraz zabawy ruchowe. Dążymy do tego, żeby być samodzielni (pomagają nam w tym wskazówki naszych pań), uczymy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, rozwijamy wyobraźnię i koordynację. Uczymy się także zgodnego współżycia z innymi – uznawania wzajemnych praw, szacunku i tolerancji. Dbając o nasze zdrowie, nasze Panie spędzają z nami dużo czasu na świeżym powietrzu. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i dostrzegamy szczegóły otaczającego nas świata. Często podglądamy ptaki i owady, obserwujemy jak rosną i kwitną rośliny. W ogrodzie przedszkolnym możemy się wybiegać, pohuśtać, stworzyć ciekawą budowlę w piaskownicy, a także pograć w ,,kosza”. Przyjemność sprawia nam też odpoczynek na leżaczkach. Słuchamy wtedy bajek czytanych przez Panie, a także relaksującej muzyki lub kołysanek. W ciągu dnia dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Nasza sala jest przytulna, bogata w cieple kolory, ładne kąciki i dużą ilość kolorowych przytulanek. Dobrze się w niej czujemy, bo atmosfera jest „Słoneczna”!

Do grupy „Słoneczek” zapraszamy,
gdzie Słoneczko świeci i grzeje cały rok!