Grupa IV – Słoneczka

„Słoneczka” – to grupa 4-latków, która liczy 25 dzieci. Razem jesteśmy drugi rok. Wiek 4 lata charakteryzuje się dużą ciekawością świata. Nasze panie nauczycielki Ania i Asia opiekują się nami, uczą nas ciekawych rzeczy i oczywiście bawią się z nami, pomaga nam Pani Bożenka oraz Pani Grażynka, która dba o to, żeby w naszej sali było czysto, a talerze z posiłkami poustawiane równiutko na stole.

Na pewno wszyscy wiedzą, że słoneczko zawsze jest ciepłe, uśmiechnięte i ciekawe świata. My również robimy wszystko, by w naszej sali była zawsze miła atmosfera, by dzieci zawsze były radosne i uśmiechnięte, a to pozwala nam na wspólną zabawę, dzięki której poznajemy otaczający nas świat.

W ciągu dnia w naszej grupie dużo się dzieje. Do przedszkola przychodzimy bardzo chętnie i uczestniczymy w różnych zabawach i zajęciach. Podczas zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa i myślenie, kształtowanie pojęć matematycznych, poznawanie przyrody, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, umuzykalnienie oraz zabawy ruchowe. Dążymy do tego, żeby być samodzielni (pomagają nam w tym wskazówki naszych pań), uczymy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, rozwijamy wyobraźnię i koordynację. Uczymy się także zgodnego współżycia z innymi – uznawania wzajemnych praw, szacunku i tolerancji. Dbając o nasze zdrowie, nasze Panie spędzają z nami dużo czasu na świeżym powietrzu. Często podglądamy ptaki i owady, obserwujemy przez lupę jak rosną i kwitną rośliny. W ogrodzie przedszkolnym możemy się wybiegać, pohuśtać, stworzyć ciekawą budowlę w piaskownicy. Przyjemność sprawia nam też odpoczynek. Słuchamy wtedy bajek czytanych przez Panie, a także relaksującej muzyki lub kołysanek. W ciągu dnia dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Nasza sala jest przytulna, bogata w cieple kolory, ładne kąciki.

Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Staramy się być mili i koleżeńscy, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.

Dobrze się w niej czujemy, bo atmosfera jest „Słoneczna”!