Grupa VI – Słoniki

SŁONIKI to grupa wesołych i pomysłowych pięciolatków.

Grupa liczy 24 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 14 chłopców. Przedszkolaki chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte na nowe wyzwania, ciekawe otaczającego świata i aktywnie uczestniczą w zabawach i zajęciach proponowanych przez swoje Panie – Wiolę i Elę. Bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej oraz na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią poznają nowe wierszyki, piosenki i rymowanki. Bardzo też lubią aktywności tematyczne i zabawy w kącikach zainteresowań.

Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą podczas zajęć edukacyjnych, dodatkowych, spacerów oraz w czasie swobodnych zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę o otaczającym świecie, rozwijają swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, sprawność fizyczną oraz umiejętność życia w grupie przedszkolnej. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie – wkroczenie w świat literek i cyferek. Pomocne w tym zakresie jest podejmowanie różnorodnych aktywności skrupulatnie, ale pomysłowo przygotowywanych przez Panie.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z pewnością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju 🙂