Grupa VII – Biedronki

,,BIEDRONKI” – to grupa 5-latków, która liczy 25 dzieci, w tym 12 uśmiechniętych i radosnych dziewczynek oraz 13 odważnych chłopców. Jesteśmy ze sobą już 3 lata i bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół Kubusia Puchatka jesteśmy bardzo weseli, trochę rozbrykani i ciekawi świata. Panie nauczycielki, które z nami się bawią, uczą i opiekują nazywają się Pani Asia i Pani Ania, a Pani Ula dba o to, żeby w naszej sali było zawsze czysto.

Każdego dnia panie przygotowują ciekawe zajęcia, które są dla nas zawsze wielką niespodzianką. Podczas tych zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa, myślenie, poznawanie przyrody, kształtowanie pojęć matematycznych, przygotowanie do nauki czytania i pisania, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, muzyczne i zabawy ruchowe.

Bardzo dbamy o nasze zdrowie i kondycję, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym możemy poćwiczyć naszą zwinność i sprawność ruchową. Często też podglądamy ptaki i owady, obserwujemy jak rosną i kwitną rośliny. Kiedy pada deszcz albo jest zimno, to przebieramy się w stroje gimnastyczne i ćwiczymy na sali widowiskowej.

Codziennie nasze Panie czytają nam wybraną książkę przyniesioną przez nas lub inne nasze ulubione bajki, a my przenosimy się w świat fantazji i marzymy o byciu księżniczką bądź odważnym rycerzem.

Oprócz tych wszystkich zajęć dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Dziewczynki najczęściej bawią się w kąciku lalek, w kąciku plastycznym lub w kąciku kuchennym, na którym gotują pyszne obiadki dla lalek i swoich pań ;). Chłopcy najchętniej bawią się samochodami i klockami, z których konstruują wspaniałe budowle i trasy szybkiego ruchu. Wszyscy lubimy bawić się w kąciku sensorycznym i w kąciku z książkami gdzie mieszka nasz nowy przyjaciel Miś Kłaczek, a nad nim nasz ulubiony zielony ufoludek Zi.

Bezpieczeństwo i wzajemny szacunek są najważniejsze w naszej grupie. Każdy z nas jest traktowany indywidualnie, a atmosfera jest pełna ciepła, żartów i otwartości. W naszej grupie ważne jest, aby każde dziecko czuło się dobrze i chętnie przychodziło następnego dnia do przedszkola – uśmiechnięte i radosne. A jeśli ktoś ma ,,gorszy dzień” może wyciszyć się w kąciku relaksacyjnym, a my pomagamy mu przetrwać te trudne chwile, aby móc razem się bawić z uśmiechem na ustach 😉