Grupa VII – Biedronki


BIEDRONKI– to grupa 5-latków, która liczy 25 dzieci, w tym 10 wesołych dziewczynek i 15 odważnych chłopców. Wszystkie dzieci uczęszczały już do przedszkola i wiedzą, że jest to bardzo wesołe i przyjazne miejsce, w którym każdy dzień niesie ze sobą ciekawe wydarzenia. Panie nauczycielki, które z nami się bawią, pracują, opiekują się nami i wprowadzają w świat wiedzy, nazywają się Agnieszka, Jola i Małgosia.  Pani Wiola dba o to, żeby w naszej sali było czysto, a talerze z posiłkami poustawiane równiutko na stole🙂

Każdego dnia panie przygotowują ciekawe zajęcia, które są dla nas zawsze wielką niespodzianką. Podczas tych zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa, myślenie, poznawanie przyrody, kształtowanie pojęć matematycznych, przygotowanie do nauki czytania i pisania, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, muzyczne i zabawy ruchowe. Podczas zabaw poznajemy i utrwalamy słówka i piosenki  po angielsku. Cały czas rozwijamy naszą samodzielność, uczymy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, rozwijamy wyobraźnię.

Uwielbiamy zajęcia gimnastyczne z Panem Rafałem, warsztaty teatralne z panią Basią, doświadczenia i eksperymenty z Laborkiem oraz zabawy muzyczne i prace plastyczno-konstrukcyjne, które prowadzą nasze panie. Dobrze się wtedy bawimy!

Bardzo dbamy o nasze zdrowie i kondycję, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Często podglądamy ptaki i owady, obserwujemy jak rosną i kwitną rośliny. W ogrodzie przedszkolnym możemy się wybiegać, pohuśtać, pobawić w piaskownicy, poćwiczyć naszą sprawność ruchową i zwinność.

Bardzo lubimy, gdy panie czytają nam bajki i opowiadania, proponują nam indywidualne prace przy stoliku i skupiają się tylko na nas.

Oprócz tych wszystkich zajęć dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Dziewczynki najczęściej bawią się w kąciku lalek, mają też wspaniały kącik kuchenny, na którym gotują obiadki, herbatkę dla lalek i smażą naleśniki.
Chłopcy czasem im pomagają ale najchętniej bawią się klockami, z których konstruują wspaniałe budowle i budują tory wyścigowe, aby później móc bawić się na nich samochodami.

Kiedy zmęczymy się zabawą i chcemy odpocząć, siadamy do stolika z puzzlami i układankami, albo bierzemy kredki, kartki, kolorowanki, z których powstają piękne obrazki dla naszych Rodziców.
W kąciku plastycznym naprawdę można wyczarować coś pięknego!

Dzieci w naszej grupie traktowane są indywidualnie, a bezpieczeństwo i wzajemny szacunek są najważniejsze. Atmosfera w grupie jest pełna ciepła, żartów i otwartości, ważne jest, aby każde dziecko czuło się dobrze i chętnie przychodziło następnego dnia do przedszkola – uśmiechnięte i radosne. A jeśli ktoś ma ,,gorszy dzień”, pomagamy mu przetrwać te trudne chwile, aby móc się wspaniale razem bawić. W tym roku dużo czasu poświęcamy emocjom, aby dzieci jak najlepiej poradziły sobie na co dzień i w przyszłości.

„Biedronki” wraz z nauczycielkami