Witamy


Trudno nam usiedzieć na miejscu. Ciekawość na to nie pozwala. Chcemy jak najwięcej poznać, wiedzieć, umieć i rozumieć. Pragniemy też oczywiście cieszyć się, biegać i skakać.

Najchętniej bawilibyśmy się przez cały tydzień. Zastanawiacie się w co? Nasze Panie podsuwają nam wspaniałe pomysły. To poprzez zabawę poznajemy świat, jego normy i zasady, które pozwalają nam żyć w zgodzie z innymi ludźmi i przyrodą. Zabawa pomaga nam poznać i zrozumieć rzeczywistość, w której żyjemy. Uczy nas twórczo myśleć, a także dostrzegać i cenić piękno wokół siebie. Rozwija naszą wyobraźnię i wyzwala chęć tworzenia. Mamy ogromne predyspozycje ku temu. Nasz dziecięcy świat jest pełen pomysłów. Czy wiecie na przykład co to jest wydmuszka? Jajko z dziurką w brzuchu! A jury? Komisja kontrolna.

Tworząc rysujemy, malujemy, lepimy, śpiewamy, organizujemy przedstawienia, wymyślamy różne opowieści. Szkoda, że nie znacie ich treści.
Podczas zabaw w teatr zakładamy „maski” i stajemy się kimś innym – wybranym bohaterem z bajki. Możemy więc bez przeszkód mówić o wszystkim: i o tym co nas boli, i o naszych marzeniach. Bardzo lubimy te zabawy. Uczą nas one dostrzegać drugiego człowieka, rozumieć jego troski i żyć w zgodzie z innymi.

Uwielbiamy również bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Tyle tam miejsca do brykania! Trudno nas zatrzymać. Nasze Panie starają się, jak mogą.
Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz! Bierzemy udział w różnych konkursach: plastycznych, muzycznych i teatralnych. Mieliście już okazję nas podziwiać? Prawda, że jesteśmy świetni?Jeżeli chcecie nas bliżej poznać – serdecznie zapraszamy!!!

Przedszkolaki i Przyjaciele Kubusia Puchatka