O przedszkolu

Nasze przedszkole jest jednym z najstarszych na Białołęce. Uroczyste otwarcie nastąpiło 1 września 1984 roku. Oznacza to, że nasi pierwsi wychowankowie, teraz przyprowadzają do nas swoje dzieci! Jest to dla nas największą nagrodą! Bo choć przedszkole, budynek i okolica nie są już takie same jak kiedyś, to nie zmienia się jedno! Najważniejsze dla nas jest DZIECKO! To aby pod naszym dachem mogło Ono rozwijać swoje skrzydła w atmosferze radości, szacunku i wsparcia.

W 1984 roku przedszkole liczyło zaledwie IV oddziały. W 2011 roku zostało rozbudowane i obecnie składa się z X oddziałów. Osiem z nich mieści się w budynku głównym przy ul. Porajów, dwa to oddziały filii mieszczące się w bloku przy ulicy Antalla, gdzie bawią się i uczą najstarsze grupy. Swoją obecną nazwę im. Przyjaciół Kubusia Puchatka przedszkole otrzymało w 2004 roku. Dużym atutem przedszkola jest własny plac zabaw, z którego korzystają zarówno grupy z siedziby głównej, jak i z filii.

W czasie rozbudowy przedszkole wzbogaciło się także o przepiękną salę widowiskową, z nagłośnieniem i klimatyzacją, która umożliwia organizowanie występów dzieci, imprez przedszkolnych, a także niejednokrotnie służyła środowisku lokalnemu, gdzie organizowane były choćby występy profesjonalnych teatrów.

Dziś Przedszkole jest stale doposażane i modernizowane, zaś Nauczyciele nieustannie rozwijają swoje kompetencje i zdobywają najnowszą wiedzę z zakresu pedagogiki i nie tylko, po to abyśmy mogli jak najlepiej służyć naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom.