Ogólnopolska Kampania Społeczna

Nasze przedszkole realizuje program Re@lnieOdpowiedzialni, który jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odłącz się – Połącz się”

Jednym z celów programu jest uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernego korzystania z nowych technologii przez najmłodszych. Powstał by walczyć z nadużywaniem i nieodpowiednim korzystaniem z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej liczby rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, żeby:

  • poznali zagrożenia – niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie – świadomość rodzica,
  • uwierzyli, że mają wpływ – obecność i uważność rodzica,
  • wiedzieli jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień – relacja chroni.

ORGANIZATOR KAMPANII

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia to organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

Strefa Wsparcia szerzy szacunek i empatię, jako najskuteczniejsze narzędzie życia w społeczeństwach. Uczy rodziców, jak wychowywać młodych, silnych ludzi, nie naruszając ich integralności. Promuje wiedzę na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez najmłodszych.

Zachęcamy rodziców do czerpania wiedzy z e-platformy kampaniioraz do odwiedzania strony programu na Facebook

Odłącz się – połącz się
Odłącz się – Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna | Facebook 

OSTATNIO DODANE

Atrakcje w przyszłym tygodniu

...

Czytaj więcej

Spotkanie z autorką książek P. Moniką Kamińską

...

Czytaj więcej

Wysiękowe zapalenie ucha środkowego

Tekst artykułu - załącznik...

Czytaj więcej