Grupa II – Kangurki

Kangurki dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem! Nasza grupa to 15 wspaniałych dziewczynek i 10 fantastycznych chłopców. Wszyscy mamy po 3 latka! Opiekują się nami i dbają o nasz wszechstronny rozwój panie: Wiola, Marta i Sylwia. Pomagają im pani Bożenka oraz pani Ania, która dba o to, żeby w naszej sali było czysto, a talerze z posiłkami poustawiane równiutko na stole.

W ciągu dnia w naszej grupie dużo się dzieje. Do przedszkola przychodzimy żeby się bawić i poznawać świat rożnymi zmysłami. Podczas zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa i myślenie, kształtowanie pojęć matematycznych, poznawanie przyrody, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, umuzykalnienie oraz zabawy ruchowe. Dążymy do tego, żeby być samodzielni (pomagają nam w tym wskazówki naszych pań), uczymy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, rozwijamy wyobraźnię, pamięć i koordynację. Uczymy się także zgodnego współżycia z innymi – uznawania wzajemnych praw, szacunku i tolerancji. Dbając o nasze zdrowie, nasze Panie będą spędzały z nami dużo czasu na świeżym powietrzu. Podglądanie ptaków i owadów podczas zabaw w ogrodzie, obserwowanie zmian pogody oraz zmieniających się wraz z porami roku drzew pomoże nam zrozumieć otaczający nas świat. W ogrodzie przedszkolnym możemy się wybiegać, pozjeżdżać ze zjeżdżalni, zrobić babkę z piasku czy pograć z nowymi kolegami w piłkę. Przyjemność sprawia nam też odpoczynek na leżaczkach. Słuchamy wtedy bajek czytanych przez Panie, a także relaksującej muzyki lub kołysanek. W ciągu dnia dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Nasza sala jest przytulna, bogata w cieple kolory i ładne kąciki. Bardzo lubimy tu spędzać czas, choć czasem tęsknimy za mamą, tatą, babcią, dziadkiem i rodzeństwem!

Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej…? Zapraszamy do nas!
„Kangurki” wraz z Nauczycielkami