Grupa X – Tygryski

Grupa „Tygrysków” to 7 dziewczynek i 13 chłopców.

Dzieci z chęcią  „brykają” do naszej grupy. Wiedzą, ile tu się ciekawego dzieje.

Grupę prowadzą panie Wiola i Iza. Bardzo się starają, aby każdy dzień mijał starszakom ciekawie i bezpiecznie. Wspierają nas w naszych potrzebach. Uważnie nas obserwują i wiedzą, jakie talenty powinnyśmy rozwijać. Również chętnie bawią się z nami: grają w gry planszowe, tańczą i śpiewają. Organizują możliwość malowania farbami, lepienia z plasteliny lub masy solnej. Usprawniają nasze palce poprzez nawlekanie koralików, wydzieranki.

Zajęcia w przedszkolu prowadzone są w taki sposób, aby przez zabawę rozwijały społeczne i językowe umiejętności dzieci, kształtowały kompetencje matematyczne, poszerzały wiedzę o otaczającym świecie, rozwijały ogólną sprawność ruchową oraz zainteresowania i pasje. Panie pokazują, w jaki sposób twórczo podchodzić do zadań, tworzyć prace konstrukcyjne. Dużą wagę przywiązują do rozwijania naszej samodzielności. W przedszkolu pracujemy także nad koncentracją, logicznym myśleniem i kształtowaniem wyobraźni. To już zerówka, czyli przygotowanie do szkoły. Tak bardzo lubimy dowiadywać się czegoś nowego o świecie i go rozumieć. Nawet poobiedni odpoczynek jest okazją do wzbogacenia słownictwa, bo panie czytają nam bajki i opowiadania.

Czas swobodnej zabawy dostarcza nam możliwości nauki rozmowy z rówieśnikiem oraz  wspólnej zabawy z pełnej radości.  Panie dbają także o nasze potrzeby ruchu oraz przebywanie na świeżym powietrzu.

Mamy w grupie umówiony kodeks, do którego nasze panie często wracają. Dzięki temu wiemy, jak mamy się zachowywać. Przygotowujemy się do życia wśród innych ludzi.

Dzięki uczęszczaniu do „Tygrysków” jesteśmy komunikatywni i twórczy.