Grupa III – Pszczółki

Jesteśmy już samodzielne, a przynajmniej staramy się takimi być. To nic, że czasem założymy odwrotnie rajstopki lub koszulkę. Najważniejsze, że zrobiliśmy to samodzielnie i jesteśmy z tego dumni. Troszczymy się o siebie nawzajem i chętnie pomagamy.

Uwielbiamy się bawić. Poprzez zabawę uczymy się wielu rzeczy: liczymy koła w samochodzie, lalki na półkach, nawlekamy kolorowe koraliki i guziki na sznurówki, dowiedzieliśmy się, że piłka jest okrągła, nazywamy kolory klocków i innych zabawek. Zawsze dbamy o naszą salę, sprzątając zabawki po wspólnej zabawie i porządkując miejsce pracy.

Bardzo lubimy tworzyć coś z niczego, nadawać nową formę zwykłym materiałom plastycznym. Nasza fantazja nie zna granic. Malowanie, rysowanie pastelami, lepienie z plasteliny czy piasku kinetycznego sprawia nam wiele frajdy.

Potrafimy też „czarować”. Pewnie zastanawiacie się w jaki sposób? Na przykład rozdmuchujemy plamy z kolorowej farby za pomocą słomki i w ten sposób tworzymy „kolorowy deszcz”. Nasze kolorowe prace mogą podziwiać wszyscy, a w szczególności rodzice. Panie zawsze tworzą z nich galerie na tablicy w holu przedszkolnym.

Wiele radości sprawią nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Chętnie bawimy się w berka, gramy w piłkę, zjeżdżamy na zjeżdżalni, tworzymy zamki z piasku i rysujemy kolorową kredą na chodniku.

Po dniu pełnym wrażeń burczy nam w brzuszkach. Nie możemy wtedy doczekać się na pyszny obiadek. Coraz mniej marudzimy przy sałatkach i surówkach, bo nasze panie zachęcają nas do zjadania „witaminek”.

Co jeszcze lubimy? Bardzo lubimy jak nasze panie czytają nam bajki. Przenosimy się wtedy do świata fantazji, poznajemy różnych bohaterów i ich przygody. Nasza ulubiona książka to „Kubuś Puchatek”.

Zapomnieliśmy wspomnieć o muzyce. Jest „ona” nieodłącznym elementem każdego dnia. Przy muzyce tańczymy, bawimy się, śpiewamy, gramy na instrumentach. Muzyka i bajki towarzyszą nam również podczas poobiedniego odpoczynku, pomagają nam się relaksować.

Bardzo nam się podoba w naszym przedszkolu. Lubimy tu przychodzić i wspólnie spędzać czas.

Jeżeli chcecie pobawić się z nami, serdecznie zapraszamy 🙂