Grupa IX – Kubusie

KUBUSIE- to grupa 20 bardzo wesołych, rozbrykanych i wyjątkowych 6 – latków. Tworzymy zgraną grupę14 bohaterskich chłopców i 6 roześmianych dziewczynek i dobrze czujemy się w swoim towarzystwie.

Panie nauczycielki, które będą nas uczyć i wspólnie z nami poznawać świat a także bawić się z nami mają na imię Ania i Ela. Pani Wioletta zadba o to, żeby w naszej sali było zawsze czysto i przyjemnie.

W ciągu całego roku będziemy aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w szkole. Nasze Panie codziennie przygotowują ciekawe zajęcia, które są dla nas zawsze wielką niespodzianką. Podczas tych zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa, myślenie, poznawanie przyrody, kształtowanie pojęć matematycznych, przygotowanie do nauki czytania i pisania, zajęcia plastyczno- konstrukcyjne, umuzykalniające i zabawy ruchowe. Cały czas rozwijamy naszą samodzielność, uczymy się spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Bardzo dbamy o nasze zdrowie i kondycję fizyczną, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym możemy poćwiczyć naszą zwinność i sprawność ruchową. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat. Często też podglądamy zachowanie ptaków i owadów, obserwujemy jak rosną i kwitną rośliny i szukamy odpowiedzi na pytanie ,,co w trawie piszczy?”.

Bardzo lubimy, gdy panie czytają nam różne opowiadania i bajki tak wspaniale jest wtedy przenieść się w czarodziejski i nieznany świat baśni. Czasem też gościnnie przychodzą do nas nasi rodzice, żeby nam poczytać w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Oprócz tych wszystkich zajęć dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Dziewczynki najczęściej bawią się w kąciku lalek lub tworzą wspaniałe prace plastyczne, rysują, wycinają i wyklejają. Chłopcy natomiast chętnie sięgają po klocki z których tworzą wspaniałe budowle na miarę słynnych architektów.

W naszej grupie ważne jest by dzieci czuły się akceptowane i ważne. Panuje u nas atmosfera ciepła, otwartości i bezpieczeństwa, aby każde dziecko czuło się tu dobrze i chciało do nas wracać. Dbamy o to by na dziecięcych buziach był zawsze widoczny uśmiech, a w oczach radość. Każdy dzień w naszej grupie jest wyjątkowy i niepowtarzalny.