Grupa V – Króliki

Jesteśmy wesołą i ciekawą świata grupą 25  Przyjaciół Kubusia Puchatka.

Nasza grupa o nazwie KRÓLIKI to wesołe dziewczynki i dzielni chłopcy.

Uwielbiamy nasze przedszkole, bo każdy dzień jest nową niespodzianką. A dzieje się u nas bardzo dużo. Pod bacznym okiem pani, wykonujemy najprawdziwsze doświadczenia, np.: sprawdzamy jak powstają bańki mydlane, co przyciąga magnez… Zliczamy i przeliczamy wszystko: guziki, liście, śliwki, słoiki z zimowymi zapasami, a nawet zjedzone kanapki.

Każdego dnia uważnie obserwujemy pogodę, aby oznaczyć ją w naszym kalendarzu. W ten sposób poznajemy nazwy dni tygodnia, nazwy miesięcy, a także potrafimy wybrać odpowiedni symbol pogody.

Nasze sprawne paluszki potrafią ulepić z plasteliny owoce, warzywa, grzybki, a nawet jeżyki. Wydzieranki z papieru pomagają nam w przygotowaniu nas do pisania w szkole. Z bibułkowych kulek wyczarujemy deszczową chmurkę, a dmuchając przez słomkę kropelki farby tworzymy obraz w stylu Picassa. Potrafimy też za pomocą słomek wyczarować bajkowe bańki mydlane.

Dbamy o naszą salę porządkując zabawki oraz pomagając Paniom w upiększaniu i dekorowaniu. Uczymy się mówić i zwracać do siebie spokojnie, cicho, ale i wyraźnie.

Nie lubimy hałasu!

W ogrodzie obserwujemy otaczającą nas przyrodę. Podziwiamy drzewa, które zmieniają swoją szatę bardzo często. Czasem podglądamy sroki, jak budują sobie gniazdo.

Czy wiecie jak kulturalnie zachować się przy stoliku? Nie?, to zapraszamy do nas. Dbamy o to, aby siedzieć prosto przy stole i prawidłowo posługiwać się sztućcami. Umiecie poprawnie umyć ręce? My ćwiczymy codziennie!

Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność i wpływają na rozwój naszych wszechstronnych zainteresowań.

Uwielbiamy bajki, wiersze i opowiadania czytane nam przez nasze panie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom. Was tez zapraszamy do lektury- ,,codziennie, 20 minut dziennie”.

Ale najbardziej lubimy sami wcielać się w role i bawić w teatr.

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę?  Zapraszamy!!!

KRÓLIKI Z NAUCZYCIELKAMI