Grupa VIII – Motylki


Jesteśmy wesołą i rozbrykaną grupą 25 Przyjaciół Kubusia Puchatka.

Nasza grupa o nazwie Motylki to wesołe dziewczynki i dzielni chłopcy.

Uwielbiamy nasze przedszkole, bo każdy dzień jest nową niespodzianką. Dzieje się u nas bardzo dużo. Pod bacznym okiem pani, wykonujemy najprawdziwsze doświadczenia, np.: jak powstaje tęcza, co przyciąga magnez.

W tym roku czekają nas ciekawe warsztaty badawcze, może ktoś z nas coś wyczaruje…

Na spacerach obserwujemy otaczającą nas przyrodę. Podziwiamy drzewa, które zmieniają swoją szatę bardzo często. Czasem podglądamy sroki, jak budują sobie gniazdo.

Zliczamy i przeliczamy wszystko: guziki, liście, śliwki, słoiki z zimowymi zapasami, a nawet zjedzone kanapki.

Każdego dnia uważnie obserwujemy pogodę, aby oznaczyć ją w naszym kalendarzu. W ten sposób uczymy się dni tygodnia, nazwy miesięcy, a także potrafimy wybrać odpowiedni symbol pogody.

Nasze sprawne paluszki potrafią ulepić z plasteliny owoce, warzywa, grzybki, a nawet jeżyki. Wydzieranki z papieru pomagają nam w przygotowaniu nas do pisania w szkole.

Z bibułkowych kulek wyczarujemy deszczową chmurkę, a dmuchając przez słomkę kropelki farby tworzymy obraz w stylu Picassa. Potrafimy też za pomocą słomek wyczarować bajkowe bańki mydlane.

Czy wiecie jak kulturalnie zachować się przy stoliku? Nie?, to zapraszamy do nas. Dbamy o to, aby siedzieć prosto przy stole i prawidłowo posługiwać się sztućcami.

Uwielbiamy bajki, wiersze i opowiadania czytane nam przez nasze panie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom. Was też zapraszamy do lektury – codziennie, 20 minut dziennie.

Ale najbardziej lubimy sami wcielać się w role i bawić w teatr.

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę?

Zapraszamy do nas!
Motylki z nauczycielkami