Grupa X – Tygryski


TYGRYSKI – to grupa 6-latków, która liczy 20 dzieci, w tym 11 wesołych dziewczynek i 9 odważnych chłopców. Wszystkie dzieci uczęszczały już do przedszkola i wiedzą, że jest to bardzo wesołe i przyjazne miejsce, w którym każdy dzień niesie ze sobą ciekawe wydarzenia. Panie nauczycielki, które będą z nami pracować, opiekować się i uczyć mają na imię Asia i Ania. W ciągu dnia w naszej grupie dużo się dzieje.

Nasze panie codziennie przygotowują ciekawe zajęcia, które są dla nas zawsze wielką niespodzianką. Podczas tych zajęć wzbogacamy naszą wiedzę i umiejętności w różnych obszarach: mowa, myślenie, poznawanie przyrody, kształtowanie pojęć matematycznych, przygotowanie do nauki czytania i pisania, zajęcia plastyczno-konstrukcyjne, umuzykalnienie i zabawy ruchowe. Cały czas rozwijamy naszą samodzielność, uczymy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, rozwijamy wyobraźnię.

Uwielbiamy zajęcia gimnastyczne , muzyczne i prace plastyczno-konstrukcyjne. Dobrze się wtedy bawimy!
Tak jak przyjaciel Kubusia Puchatka – Tygrysek – bardzo dbamy o nasze zdrowie i kondycję, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Często podglądamy ptaki i owady, obserwujemy jak rosną i kwitną rośliny. W ogrodzie przedszkolnym możemy się wybiegać, pohuśtać, pobawić w piaskownicy, poćwiczyć naszą sprawność ruchową i zwinność.

Bardzo lubimy gdy panie czytają nam bajki i opowiadania, proponują nam indywidualne prace przy stoliku i skupiają się tylko na nas.

Oprócz tych wszystkich zajęć dużo czasu zajmuje nam swobodna zabawa. Dziewczynki najczęściej bawią się w kąciku lalek, mają też wspaniały kącik kuchenny, na którym gotują obiadki, herbatkę dla lalek i smażą naleśniki.
Chłopcy czasem im pomagają ale najchętniej bawią się klockami, z których konstruują wspaniałe budowle i budują tory wyścigowe, aby później móc bawić się na nich samochodami.

Gdy chcemy trochę odpocząć, siadamy do stolika z puzzlami i układankami, albo bierzemy kredki, kartki, kolorowanki, z których powstają piękne obrazki dla naszych Rodziców.
Dla każdego znajdzie się coś miłego!

W naszej grupie ważne jest by dzieci czuły się akceptowane i ważne. Panuje u nas atmosfera ciepła, otwartości i bezpieczeństwa, aby każde dziecko czuło się tu dobrze i chciało do nas wracać. Dbamy o to, by na dziecięcych buziach był zawsze widoczny uśmiech, a w oczach radość. Każdy dzień w przedszkolu jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

„Tygryski” wraz z nauczycielkami